**Triky pro pokročilé**

21. listopadu 2007 v 15:01 | Roza
180 FLIP

Tenhle prvek je prakticky backflip s otočkou. než s ním začnete, musíte umět hodně dobře backflip.
Nejdřív si najděte pořádně velkou místnost, tak abyste se mohli pořádně rozběhnout
když dosáhnete maximální rychlosti, vyskočte do vzduchu. Při odrazu švihněte rukama nahoru. Jestli jste viděli salto dozadu s rozběhem, víte, co máte dělat.
Pomalu byste se měli dostat až k výšce 4 stop, v tu chvíli byste se měli začít točit.
Pokud se vám to podaří, měli byste dopadnout na levou nohu(praváci). Záleží na tom, na kterou stranu se budete točit. pokud se málo odrazíte, pomáhejte si rukama.
Na konci byste měli stát otočeni na opačnou stranu, než jste začali.
Tenhle trik můžete použít na začátku, abyste se dostali do footworku. když budete dobří, zkuste to 360

AERIAL CARTWHEELL

Pokud nevíte co to je, dalo by se to popsat jako hvězda bez rukou.
Nejdříve musíte umět hvězdu, a navíc velmi rychle.
Dělá se takto:
Nejdříve zvednete levou ruku a nohu do vzduchu, potom dáte nohu na zem a ruku před nohu. odrazte pravou nohu do vzduchu. Pak položte pravou ruku na zem do linie s levou nohou a rukou. Odrazte i levou nohu do vzduchu a dejte ji nad sebe. když jde levá nahoru, pravá jde na druhé straně dolů. Čím více máte nohy od sebe, tím to jde rychleji. Když přistane i vaše levá noha, měli byste být v úplně opačné pozici než jste začínali.
Učte se to dokud vám to opravdu nepůjde (i dopad). Abyste udělali aerial, musí být hvězda velmi rychlá, pevná a ne moc široká. na konci se snažte vykopnout nohama nahoru.
Samotný aerial cartwhell dělejte nejdříve s rozběhem (kvůli rychlosti), pak ho můžete zkoušet i z místa. po krátkém rozběhu když jdete na levou nohu švihněte hned pravou a oběma nad sebou. Tajemství aerialu je být narovnaný a pamatovat si, že skok je nahoru, ne do předu.

BACKFLIP
Obrazek
Nebo-li salto dozadu.
Předpokládám, že umíte přemet dozadu. jestli ne, začněte raději s ním.
dem na to:
Stůjte narovnaní, s rukama nad hlavou. Švihněte rukama dolů a dozadu, trochu se ohněte a pokrčte nohy, jako byste si chtěli sednout. Švihněte rukama nahoru a odrazte se, čím víc, tím líp (resp. čím míň, tím víc vás to může bolet), tím naberete výšku. Pak se snažte 'kopnout koleny do obličeje', tj. švihnout s nimi co nejvýše. tím se začnete otáčet.
Až uvidíte podlahu, natáhněte nohy a dopadněte na ně

ObrazekL-KICK

Tenhle trik pochází z capoeiry, kde je znám jako Au Batiko.
Není to jednoduché, takže cvičte, cvičte a ještě jednou cvičte
1. postavte se a dejte ruce nad hlavu
2. švihněte s nima na zem a udělejte stojku na 1 ruce
3. nohy roztáhněte do úhlu 90° aby vypadaly jako L
4. vydržte pár vteřin (a nemusí to být zrovna 2)

WINDMILL

Vrtulec atd. považuju ho za základ pro "top" breakdance a vlastně první power move, který by se měl začínající b-boy naučit (holky prominou) a mnozí tvrdí, že ten nejlepší. Rozhodně nepočítejte, že se ho za den, dva naučíte. Když uděláte po dvou týdnech pár pomalých otoček, budete fakt dobří. Úplné zvládnutí potrvá i pár měsícu, ale takový je break dance.
Dost bylo povídání, de se Obrazekna věc:
Tenhle popis bude pro praváky (doufám), leváci zamění všechny směry (doprava=>doleva atd.). budeme se točit ve směru hod. ručiček - doprava.
Začněte na zemi, zapřete si pravý loket do boku jako při freez, nohy nechejte natažené na zemi, levou ruku natáhněte před sebe, potom ji ohněte o 90° směrem k hlavě.
Teď zvedněte pravou nohu, pořád narovnanou (jak to pude, vlastně ty nohy vůbec nekrčte).
Začínáme se točit:
Nejdříve pomalu, později budete zrychlovat. Takže se roztočíte levou rukou, současně začínáte zvedat levou nohou, výš než pravou. To by vás mělo přetáčet na pravou stranu, tomu musíte pomoct a přetočit se přes rameno na záda. při přetáčení švihněte pravou nohou pod levou. Pravou ruku držte pořád ve výchozí pozici, teď švihněte levou nohou pod pravou, to by vás mělo dále přetáčet. Až budete na boku, musíte se dostat na pravou ruku, pomáhejte si při tom levou. pak už jste ve výchozí pozici a opakujete postup.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama